Про сонячну енергетику

З енергетичної точки зору енергія сонячного випромінювання, це альтернативна енергія до класичних видів викопного палива, є відновлюваною та незалежно від використовуваних технологій є екологічно чистою (зелена енергія), а також одна з енергій, що підтримують розвиток зеленої економіки в сучасному суспільстві.

Середня сонячна радіація або інсоляція на європейських широтах є середньорічною, що відповідає енергії від 3 кВт-год на день до півночі, до 5 кВт-год на день на південь. Якщо ми уявляємо еквівалентне джерело як загальна кількість, але при постійній потужності, розділяючи значення на кількість годин на добу, то отримуємо від 125 Вт / м² до 210 Вт / м². Очевидно, що ця міра служить лише для зручного розрахунку потенціалу поверхні території, але реальне джерело сильно переривається з добовими циклічними піками, які змінюються сезонно.

Кількість сонячної енергії, що надходить на Землю величезна, приблизно в десять тисяч разів перевищує всю енергію, яку людство використовує в цілому, але вона не концентрована, в тому сенсі, що необхідно збирати енергію з дуже великих територій, щоб мати її значну кількість. і досить важко перетворити в легко експлуатуєму енергію з прийнятною ефективністю. Для її експлуатації необхідні технологічні продукти загалом високої вартості, які в даний час роблять сонячну енергію значно дорожчою в порівнянні з іншими методами виробництва енергії. Розвиток технологій, які можуть зробити використання сонячної енергії економічним, є дуже активним дослідницьким сектором. Тому вклад в будівництво сонячних електростанцій є місією для нашого майбутнього.
Сонячні електростанції (СЕС) — один з видів електростанцій, що генерує електроенергію шляхом безпосереднього перетворення енергії сонячного випромінювання в електроенергію. Фактично являють собою мережеві фотоелектричні системи (on grid), що виробляють електроенергію для передачі в централізовану мережу, яка служить накопичувачем і розподільником електроенергії.
Дані споруди дозволяють отримувати електроенергію з перетвореної сонячної радіації. Конкретний спосіб перетворення радіації залежить, насамперед, від конструкції сонячної електростанції.